Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie   ul. Opolska 36, 41-500 Chorzów   tel. 32/249-8452

SZKOLENIE DLA PRACOWNIKÓW I WOLONTARIUSZY

2023-04-18
SZKOLENIE DLA PRACOWNIKÓW I WOLONTARIUSZY
Dnia 14.04.2023 odbyło się szkolenie odnośnie lęku i agresji lękowej u psów i kotów dla pracowników naszego schroniska, a następnego dnia, 15.04.2023 dla wolontariuszy. Szkolenie prowadzone było przez behawiorystkę Barbarę Szczygieł (Edu-Canis), która od wielu lat  m.in. współpracuje ze schroniskami i zna naturę psiego i kociego strachu. Pozwoliło nam to przybliżyć sobie sytuację zwierząt, które trafiając do nas, muszą zmierzyć się z ogromnym, najczęściej negatywnym, ładunkiem emocjonalnym. Mimo długiego doświadczenia pracy lub wolontariatu w schronisku dla każdego z nas odświeżenie wiedzy jak i nabycie tej nowej, zgodnej z najnowszymi badaniami, jest niezwykle ważne dla poprawy komfortu życia zwierząt w naszym schronisku.
Całość sfinansowana została ze środków Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział Chorzów.

DZIĘKUJEMY IDEASHIRT ❤

2023-04-13
DZIĘKUJEMY IDEASHIRT ❤
Z całego serca dziękujemy IdeaShirt za przekazanie naszym pieskom ponad 30 bandamek ZA DARMO. Chustki w 3 rozmiarach bardzo przydadzą się naszym pieskom na wszelkiego rodzaju imprezy promujące adopcję. 😍

https://ideashirt.pl/ - jesteście wspaniali, dziękujemy Wam za tą inicjatywę!

NIE STRZELAJ W SYLWESTRA

2022-12-29
NIE STRZELAJ W SYLWESTRA
Jak co roku apelujemy - nie strzelaj w Sylwestra. Oprócz zwierzaków w domu co roku cierpią zwierzęta chore, bezdomne, dzikie. One nie mają gdzie się schować i u kogo szukać wsparcia. One liczą wyłącznie na Ciebie.

WESOŁYCH ŚWIĄT

2022-12-24
WESOŁYCH ŚWIĄT

STRRRASZNA PARADA 30.10.2022 ZA NAMI!

2022-10-31
STRRRASZNA PARADA 30.10.2022 ZA NAMI!
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć ze Strrasznej Parady 2022. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni i szczęśliwi, że przybyliście tak licznie. Przykro nam, że dla niektórych z Was zabrakło piesków. Nie ukrywamy, że widok pustych kojców w schronisku był zaskakujący. Byłoby cudownie, gdyby mogły być takie puste już zawsze... Cieszymy się, że praktycznie każdy z Was miał na sobie halloweenowy akcent - wspaniale się na Was patrzyło.
Dziękujemy za miło spędzony czas oraz wszystkie przekazane dary.

Link do galerii

STRRRASZNA PARADA

2022-10-18
STRRRASZNA PARADA
Jest nam bardzo miło zaprosić Was na kolejną Paradę Kundelków, tym razem w duchu Halloween. Podczas parady uczestnicy wezmą na spacer podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie i wspólnie przemaszerują trasą od Schroniska do stawu Amelung i z powrotem. Jest to świetna okazja do promocji adopcji jak i działań w kierunku zmniejszenia bezdomności zwierząt. Przy okazji planowana jest zbiórka darów dla Schroniska pod hasłem - KARMA ALBO PSIKUS! Parada odbędzie się 30 października (niedziela) o godzinie 15-tej. Akcenty halloweenowe są warunkiem otrzymania psiaka na spacer. Serdecznie zapraszamy!

CHORZOWSKIE PSY

2022-10-17
CHORZOWSKIE PSY
Kolejna sesja zdjęciowa do kalendarza Ruchu Chorzów za nami! Psiaki zostały przyjęte po królewsku, a efekty możecie podejrzeć tutaj:
Galeria zdjęć oraz
relacja na Youtube
Dziękujemy za wspaniałą inicjatywę i po raz kolejny wsparcie naszych bezdomniaków.💙
Wszelkie prawa zastrzeżone   © 2022 TOZ O/Chorzów